Son dönemin en popüler tarzlarından biri; vintage! Geçmişin günümüze uyarlandığı bu tarz halı sektörüne nasıl yansıdı, evinizde dört dörtlük bir vintage dekorasyona sahip olmak için ne tarz halılar seçmelisiniz? Cevapları sizin için bu yazımızda derledik!

VİNTAGE HALILAR NASIL ÜRETİLİR?

Son zamanların öne çıkan dekorasyon stillerinden biri olan eskitme eşyalar, halı modellerinde de kendini göstermeye başladı. Yıllar boyu evimize misafir ettiğimiz geleneksel halı modelleri, günümüzde bohem tarz dekorasyonların baş tacı haline geldi. Uzun bir üretim sürecinden geçen vintage halı modelleri, evinizde eski dönemlerin esintisini getirme konusunda başarılı parçalardan biri. Özellikle sade koltuk tasarımlarına hareketlilik katan ve mekana canlı ve derin bir ambiyans getiren bu halı modelleri, özel üretim süreçleri ve el dokuması işlemeleri sayesinde dekorasyonunuzun göz bebeği olmaya hazır. Peki, nasıl üretilir bu vintage halılar? Gelin hep birlikte göz atalım;

Vintage halılar, esasen yıllardır kullanımda olan ve işlevini kaybetmeye yüz tutmuş halılardan üretilir. Özel olarak tıraşlanan ve yeni nesil boyama teknikleriyle renklendirilen vintage halı modelleri, kazandıkları canlı ve dinamik görünümleri sayesinde evlerinize konuk olur. Tıraşlama, boyama ve kurutma aşamalarından sonra kullanıcısına sunulan eskitme halılar, özellikle oturma odası, çalışma odası gibi açık ve geniş alanları dekore etmek için tercih edilir. Havsız görünümleri ve otantik desenleri sayesinde eskiyi modernleştiren bu halı modelleri, el dokuması işlemelerinin yanı sıra, uygun fiyatları ile kullanıcılarından tam not alır. 

RUHUNUZUN RENGİNİ YANSITAN TASARIMLAR; VİNTAGE PATCHWORK HALILAR

Eski halıların kullanılabilir parçalarını yama stili ile birleştiren patchwork halı modelleri, el emeği ile üretilen nadide vintage halı çeşitlerinden bir araya getirilir. Ortaya renkli ve canlı bir halı modeli çıkaran patchwork parçaların her biri kendine özeldir. Mekandaki yaşanmışlık havasını mükemmel bir biçimde aktaran patchwork modeller, özellikle yaz aylarında dekorasyonunuza canlı bir hava getirir. Bohem tarzın ve hayat dolu dekorasyonların vazgeçilmez modellerinden biri olan bu halılar ile evinize enerjik bir hava katabilirsiniz. Siz de dekorasyonunuza en uygun vintage ve patchwork halı modelleri için Naar Halı’yı ziyaret edebilir, siparişinizi anında oluşturabilirsiniz.