Kaliteli Halı Nasıl Anlaşılır?

Ev dekorasyonunda en çok önem verilen eşyalardan biri şüphesiz ki halılardır. Kullanıcıların halı alırken en dikkat ettiği şeylerden biri de satın alınan halının kaliteli olup olmadığıdır. Aldığınız halının kalitesini ve dekorasyonunuza uygun olup olmadığını anlamak için göz önünde bulundurmanız gereken birkaç detay vardır. Doğru odalar için doğru halıları tercih etmek, halınızın kullanım ömrünü artırırken maksimum konfora sahip olmanızı sağlar. Bir halının kaliteli olması, uzun yıllar ilk günkü kalitesinde kullanabilmeniz anlamına gelir. Bu nedenle satın almadan önce tercih ettiğiniz halının kaliteli olup olmadığına mutlaka dikkat etmelisiniz.


Halıyı Kaliteli Yapan Etkenler Nelerdir?

Halı satın alırken kaliteli olup olmadığını anlamak için dikkat etmeniz gereken özelliklerin başında halının dokuması gelir. Sık dokunan halı çeşitleri, gevşek dokunan halılara göre çok daha uzun süreli olmasıyla bilinir. Halıda dokunan ilmek sıklığı, halının ağırlığını da artıracaktır, bu sayede halının kullanım süresi uzar. Aynı zamanda hav boyu yüksek olan halılar daha iyi bir yalıtım performansı gösterir ve dayanıklılığı artar. Halıların hav ağırlığı, metrekare başına düşen dokuma sayısı ve dokunan ipliğin ağırlığı ile ölçümlenebilir. Kullanılan ipliğin dokuma sıklığı kadar materyali de kalitesini etkileyen etkenler arasında yer alır. Kullanım açısından kolay temizlenebilen ve zamanla renginde solma meydana gelmeyen halılar da kaliteli halılar olarak kullanıcıların dikkatini çeker. Naar Halı’da evinizin her köşesinde uzun yıllar rahatlıkla kullanabileceğiniz üstün kalite halı modelleri bulunur. Siz de yüzlerce farklı koleksiyon arasında dekorasyonunuza en uygun halıyı keşfederek evinizin görünümünü değiştirebilir, maksimum kaliteyi yaşam alanınıza taşıyabilirsiniz!

Kaliteli El Dokuma Halı Nasıl Anlaşılır?

El dokuma halıların kaliteli olup olmadığını anlamak için ilk olarak dokuma sıklığına bakmak gerekir. El emeği ile dokunan bu halıların dokumaları genellikle sık ve sıkıdır, bu da halının uzun yıllar aynı kalitede kullanılmasını sağlar. Aynı zamanda dokumada kullanılan ipliklerin materyallerine göre halının kullanım ömrü de uzayabilir. El dokuma halı tercihi yapılırken mutlaka halının teknik özelliklerinin incelenmesi gerekir.

Kurulduğu günden beri müşteri memnuniyetini göz önünde bulunduran Naar, en kaliteli halı modellerini müşterileriyle buluşturmaya devam ediyor. Siz de halı alışverişlerinde kaliteden vazgeçemeyenlerdenseniz Naar'ın her biri özenle üretilen binlerce farklı halı modeli arasından seçiminizi yapabilir, siparişinizi online olarak oluşturabilirsiniz!