Mutfak halısı tercih ederken kolay süpürülebilen, lekeyi en az gösterebilen ve makinede ya da elde kolay bir şekilde yıkanabilen bir ürün olması, mutfak zemini gibi kolayca çabuk kirlenen yüzeyler için oldukça önemlidir.

Mutfakta sürekli yemek pişirilmesinden dolayı, ilk olarak dikkat edilmesi gereken yer tüylerin yüksekliğidir. İçine kırıntı birikerek temizliği zorlaştıracak uzun tüylü halılar yerine, sık ve kısa tüylü halıları tercihe edebilirsiniz. Mutfak sık hareket edilen alanların başında geldiği için kaydırmazlık özelliğinin olması ayrıca dikkat edilmesi gereken hususlardandır. Mutfağınız için yumuşak, kolay temizlenebilen ve sıcaklığı muhafaza eden klasik yün halıları tercih edebilirsiniz.

Sade renklerin tercih edildiği bir mutfak dekorasyonunda renkli bir mutfak halı modeli sıcak bir görüntü oluşturabilir. Kahverengi dolapların rengiyle uyumu yakalamak istiyorsanız sütlü kahve, bej, vizon veya bunun gibi nötr renkler tercih edebilirsiniz. Burada önemli olan husus, dolapların ve halının uyumunun yakalanmasıdır. Kırmızı, turuncu veya bu tonlarda kullanılacak sıcak renkler ile birlikte siyah veya gri gibi koyu tonlar da mutfağınızda bir bütünlük sağlayacaktır. Koyu renk zeminlerde daha açık tonlarda halı kullanmak biraz daha ferah ve canlı bir hava katacaktır. Bunların yanı sıra mutfağınıza hakim olan renge karşıt bir renkte mutfak halısı seçerek, zıt renklerin uyumunu yakalayıp harika bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Size özel tasarlanan ve ihtiyacınıza uygun olan tüm halı modellerimiz için sizi NAAR Koleksiyonlarına bekliyoruz.!