YAŞAM ALANLARINA GÖRE HALI SEÇİMİ

OTURMA ODASI HALI SEÇİMİ NASIL YAPILIR?

Oturma odası, evin en çok kullanılan odasıdır. Yalnızca ev sahiplerinin değil, misafirlerin de ağırlandığı oda olan oturma odası halı seçimi oldukça önemlidir. Yapısal olarak dayanıklı ve ihtiyaçlarınıza uygun halılar seçmek, halının kullanım ömrünü ve verimliliğini artıracaktır. Oturma odasına halı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birtakım özellikler vardır. Bunların ilki, seçtiğiniz halının mobilyalar ile uyumlu olmasıdır. Genellikle hareketli ve desenli mobilyalara göz yormayan sade halı modeller tercih edilirken; sade mobilyalara da dekorasyonun tamamlayıcı ögesi olarak hareketli halılar tercih edilir. Çocuklu ailelerde antialerjik halıların kullanılması, çocuğunuzun halı üzerinde özgürce hareket edebilmesini sağlar. Aynı zamanda temizliği kolay olan halı modelleri de evcil hayvan sahibi aileler için önemli kriterler arasında yer alır.

Oturma odalarında kış aylarında yünlü halılar tercih edilirken yaz aylarında genellikle bambu halılar kullanılır. Kişisel tercihe ve tarza göre değişkenlik gösteren oturma odası halısı çeşitleri, dekorasyonun havasını değiştirmek ve genel görünüme bütünlük katmak adına özen gösterilen konular arasında yer alır.

MUTFAKTA HANGİ HALI TERCİH EDİLMELİ?

Evin bir diğer en çok kullanılan odası olan mutfak, halıların en çabuk kirlendiği alanlar arasında yer alır. Dökülen yemekler, sinen yemek kokuları derken ev sahipleri mutfak halılarını sıklıkla değiştirir. Evinize en uygun mutfak halısını seçerken halının kolay temizlenebilir ve leke tutmayan yapıda olmasına özen göstermelisiniz. Düzenli olarak halı değiştirmeyi sevenlerdenseniz, modern ve klasik kilim çeşitlerine göz atabilir, mutfakta sürdürülebilir ve şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Konfor ve rahatlığa önem veren biriyseniz, tercihinizi makine halılarından yana kullanabilir, halınızı uzun süre ilk günkü kalitesinde kullanmaya devam edebilirsiniz.


KORİDOR VE ANTRE HALISI MODELLERİ

Evden eve değişen boyut ve genişliğe sahip olan antre ve koridorlar, halı seçimi yaparken en çok zorlanılan alanlar arasında yer alır. Kullanıcıların en çok tercih ettiği modellerden biri olan kesme yolluklar, evlerin girişinde ve koridorlarında sıklıkla kullanılır. Evinize koridor halısı seçerken halıyı sermek istediğiniz alanın ölçüsünü alabilir, kesme yolluk modellerinizi evinize adapte edebilirsiniz.

Yenilikçi halı markaları arasında yer alan Naar, evinizin her köşesine uygun halı modelleri ile tarzınızı dekorasyonunuzda yansıtmanıza ve evinizde bir bütünlük sağlamanıza imkân sunar. Siz de ihtiyacınıza en uygun halı modelleri için Naar Halı’yı ziyaret edebilir, online siparişinizi oluşturabilirsiniz!